Kas yra joga?

Joga – tai mokslas ir metodas, kuris padeda žmogui darniai gyventi ir, kontroliuojant protą bei kūną, dvasiškai tobulėti.

Jogos padėtys – asanos ir kvėpavimo kontrolė – pranajama (hatha joga), ne tik padeda išsaugoti puikią sveikatą, išlikti jaunam ir ilgiau gyventi, bet ir ugdyti vidinę jėgą. Pasitelkus ją galima įveikti visus savo trūkumus ir stresinėse situacijose neprarasti ramybės. Pasak didžiųjų jogų, tie, kurie moka derinti jogos padėtis ir kvėpavimo pratimus, kontroliuoti protą arba sutelkti dėmesį, gali tapti tobuli.

Jogos asanos ir kvėpavimo pratimai fiziškai stiprina kūną, o proto kontrolė ugdo kūrybinę, vidinę jėgą, padeda teigiamai bei optimistiškai vertinti gyvenimą, nebijoti senatvės ir mirties, visada išlikti ramiam.

Kuo joga svarbi žmogui?

Jogos tikslas – padėti žmogui geriau pažinti save. Ją praktikuojant pažadinamas giliai sieloje glūdintis kūrybinis įkvėpimas. Joga suteikia pagrindą, nuo kurio atsispyrus galima kilti į aukštesnį tobulumo ir savęs pažinimo lygmenį.

Joga moko drausmės, nes be jos gyvenime nedaug tenuveiksime, ir tuo pačiu – pajusti vidinę laisvę, neprisirišant prie situacijų ir aplinkybių.

Asanos ir pranajama – tai efektyvios priemonės, padedančios harmoningai lavinti kūną. Reguliariai jas praktikuojant bei kontroliuojant protą, galima įveikti neišmanymą, tingėjimą, inertiškumą arba pernelyg dideli jaudulį, stiprinti valią. (Sri Ananda)

Praktikuojant Hatha jogą žmogus atgauna jėgas, sukaupia daug gyvybinės energijos ir paskirsto ją po visą kūną. Atlikus asanas dingsta nuovargis, nurimsta nervai. Jos padeda atgauti dvasinę pusiausvyrą ir neišblaškyti dėmesio.

Joga Vilniuje:

Jogos namai „Anahata“

Šv. Stepono g. 20-5, III aukštas
Vilnius, Lietuva

Draugaukime:

Facebook

Kontaktai:

Žemėlapis
Tel.: Tel.: 8 687 972 63
El. paštas: indredevi@gmail.com